Et kendt ansigt i en ny rolle
I starten af februar ansatte vi Aron, som allerede er et kendt ansigt på tegnestuen. Aron har tidligere været praktikant og studiemedhjælper hos os, og vi er stolte af at kunne byde ham velkommen som færdiguddannet bygningskonstruktør. Han har flere passioner inden for faget, men har en særlig interesse for brand og ser frem til at bringe sin viden i spil i vores projekter.
Forstærkning til ingeniørafdelingen
Derudover har vi også forstærket vores ingeniørafdeling med Mathilde og Martin. Mathilde startede dog sin ansættelse med en spændende rejse ud i verden, og vi glæder os til at få hende tilbage – beriget med nye oplevelser og klar til at tage fat på spændende projekter sammen med os.
Praktikanterne er godt i gang
Vores nye praktikanter er også kommet godt fra start.
- Jesper og Niels er begge bygningskonstruktørpraktikanter og har i deres praktikperiode særligt fokus på at styrke deres kompetencer inden for Revit.
- Lasse er vores første udførende bygningskonstruktørpraktikant. Han er tidligere uddannet murer og ønskede en mere praktisk vinkel i sin praktikperiode, hvor han kan kombinere teori med hands-on erfaring i marken.
- Peter er vores nye ingeniørpraktikant. Han er tidligere uddannet tømrer og har en bred forståelse for byggefaget, hvilket giver ham en solid base til at arbejde med ingeniørfaglige problemstillinger.
Ser frem til et godt samarbejde
Vi glæder os til at følge vores nye kolleger og praktikanter i deres udvikling og ser frem til de mange spændende projekter, vi skal løse sammen.
Velkommen til jer alle!